Lidhje

Fillon ndërtimi i vendkalimit kufitar mes Kosovës dhe Serbisë


Vendkalimi kufitar mes Kosovës dhe Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Në Kosovë, autoritetet vendosën gurthemelin e ndërtesës së vendkalimit kufitar të përhershëm në Merdarë. Fillimi i ndërtimit të këtij pikëkalimi, nga gjithsej gjashtë, është pjesë e marrëveshjes së arritur në Bruksel në bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Autoritetet në Kosovë thanë se bisedimet dhe bashkëpunimi mbeten rruga e vetme e zgjedhjes së problemeve në rajon.

Vendkalimi kufitar mes Kosovës dhe Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

XS
SM
MD
LG