Lidhje

Kosovë, ringjallen debatet për kufirin me Malin e Zi


Debati për kufirin Kosovë-Mali i Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Autoritetet në Kosovë thonë se shënimi i kufirit me Malin e Zi është çështje me rëndësi kombëtare, strategjike dhe politike.

Debatet rreth kësaj çështjeje janë ringjallur pas një raporti të një komisioni të themeluar nga qeveria i cili pohon se marrëveshja që çoi në krizë të thellë politike nuk e dëmton territorin e Kosovës.

Opozita ngul këmbë se Kosova humbet mbi 8 mijë hektarë toke nëse ratifikon marrëveshjen e cila është kusht për liberalizimin e vizave.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG