Lidhje

BDI, koalicion me LSDM


BDI, koalicion me LSDM
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur që të bëhet pjesë e shumicës parlamentare për të formuar qeverinë e re me Lidhjen Social Demokrate të Maqedonisë. BDI-ja, pas shumë hamendjesh, vendosi të bëhet pjesë e një qeverie, siç e quan “reformiste, kohezive dhe integruese”.

XS
SM
MD
LG