Lidhje

Emigrantët shqiptarë në Selanik


Emigrantët shqiptarë në Selanik
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Emigrantët shqiptarë në Greqi këto ditë janë në vazhdën e procesit për leje të reja tëqëndrimit. Por për shumë emigrantë ende nuk është rregulluar statusi i qëndrimit dhe sfidat janë shumë të mëdha për sa i përket punësimit. Një bisedë e korrespondentit të Zërit të Amerikës me emigrantët nxjerr në pah vështirësitë dhe dilemat e tyre.

Emigrantët shqiptarë në Selanik
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

XS
SM
MD
LG