Lidhje

Mësuesit e shqipes në Selanik


Mësuesit e shqipes në Selanik
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

Shqiptarët, në trevat ku ata jetojnë, shënojnë sot 7 Marsin, dita që përkon me hapjen 130 vjet më parë, të mësonjëtores kombëtare shqipe, më 7 mars të vitit 1887 në Korçë, nën drejtimin e mësuesit patriot Pandeli Sotiri dhe më pas të Petro Nini Luarasit, Nuçi Naçit, Thoma Avramit.

XS
SM
MD
LG