Lidhje

Reagime pas arrestimit të tre shqiptarëve në Itali


Reagime pas arrestimit te tre shqiptareve ne Venedikt
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Reagime pas arrestimit te tre shqiptareve ne Venedikt

Në Kosovë autoritetet thanë se po bashkëpunojnë me policinë italiane rreth arrestimit të djeshëm të një grupi shqiptarësh nën dyshimet për planifikim sulmesh ne Venedik. Ndonëse autoritetet në Kosovë nuk kanë dhënë më shumë hollësi rreth bashkëpunimit, arrestimet ri ngritën shqetësimet rreth kërcënimeve që paraqesin ideologjitë ekstremiste për Kosovën, e cila është përballur me dukurinë e radikalizmit dhe përfshirjes së qytetarëve të saj në luftërat e huaja që nga fillimi i konfliktit në Siri. Materialin e përgatiti për transmetim, korrespodenti ynë Besim Abazi.

Reagime pas arrestimit te tre shqiptareve ne Venedikt
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG