Lidhje

100 vjetori i Bibliotekës së Komisisë Letrare Shqipe


100 vjetori i Bibliotekës së Komisisë Letrare Shqipe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

100 vjetori i Bibliotekës së Komisisë Letrare Shqipe u përkujtua në Shkodër me një ekspozitë të librave të fillimit të shekullit XX, të botuara në shqip. Kjo është e para bibliotekë publike në Shqipëri. Në vitin 1920 ajo iu dhurua shtetit shqiptar dhe shërbeu si bërthamë e Bibliotekës Kombëtare.

XS
SM
MD
LG