Lidhje

Kosova dhe sfida e riintegrimit të luftëtarëve të huaj


Kosova dhe sfida e riintegrimit të luftëtarëve të huaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Riintegrimi i luftëtarëve të huaj në shoqëri mbetet ende një sfidë në Kosovë. Kjo theksohet në raportin epublikuar prej qendrës për studime të sigurisë. Në raport thuhet gjithashtu se institucioneve u mungon përvoja e trajtimit të këtij fenomenit ndaj dhe do t'i referohen për këtë eksperiencave ndërkombëtare.

Kosova dhe sfida e riintegrimit të luftëtarëve të huaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG