Lidhje

Shqipëri: Opozita çon në kolegj zgjedhor vendimet e KQZ


Shqipëri: Opozita çon në kolegj zgjedhor vendimet e KQZ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Në Tiranë, opozita ankimoi pranë Kolegjit Zgjedhor vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të regjistruar kandidatët për deputetë. Opozita kërkoi çregjistrimin e listave dhe hedhjen poshtë të vendimeve.Nga ana tjetër, Partia Socialiste ka nisur fushatën zgjedhore.

XS
SM
MD
LG