Lidhje

Maqedoni: Përgatitjet për kabinetin e ri


Maqedoni: Përgatitjet për kabinetin e ri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Në Maqedoni, Zoran Zaev i cili ka marrë tashmë mandatin për formimin e qeverisë, parashikon që kabineti i ri të jetë gati brenda fundjavës. Kryeministrit të mandatuar i mbeten më pak se dy javë afat për dorëzimin në parlament të programit qeveritar dhe propozimin mbi përbërjen e re të qeverisë.

XS
SM
MD
LG