Lidhje

Maqedoni, qeveria e re dhe zbatimi i reformave


Maqedoni, qeveria e re dhe zbatimi i reformave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Qeveria e re e Maqedonisë që në ditët e para ka treguar angazhim për sjelljen e reformave të premtuara. Ndërkaq, një pjesë e analistëve mendojnë se pa marrë parasysh numrat e ligjvënësve në parlament, qeveria mund të jetë e qëndrueshme, në varësi të ritmit të miratimit të reformave.

XS
SM
MD
LG