Lidhje

Kosova në ditët e fundit të fushatës për zgjedhjet e së dielës


Pergatitjet per zgjedhjet ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Në Kosovë, vëzhguesit e Bashkimit Evropian për zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit u bënë thirrje të gjitha partive politike që të refuzojnë fuqimisht të gjitha format e frikësimit, dhunës dhe trysnisë. Komentet e vëzhguesve evropian pasuan disa incidente të vogla në fushata zgjedhore por edhe shoqërimin në stacionin e policisë të Aleksandër Jabllanoviç udhëheqës i Partisë së Serbëve të Kosovës, i cili ishte përfshirë në një zënkë ndërmjet simpatizanatëve të subjekteve të ndryshme politike serbe. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Pergatitjet per zgjedhjet ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG