Lidhje

BE: Zgjedhjet në Kosovë konkurruese, në veri raste kërcënimesh


Vëzhguesit për zgjedhjet në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Vëzhguesit e Bashkimit Evropian thanë të martën se zgjedhjet e së dielës në Kosovë ishin konkurruese dhe paqësore në pjesën më të madhe të Kosovës. Ata thanë se i tillë nuk ishte edhe në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe, ku sipas tyre procesi u dëmtua nga frikësimi dhe rastet e dhunës ndaj kandidatëve dhe votuesve brenda komunitetit serb. Mbi 29 mijë vëzhgues vendas e ndërkombëtarë ndoqën votimet e së dielës në Kosovë. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

Vëzhguesit për zgjedhjet në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG