Lidhje

Kosovë: Drejtësi për viktimat e përdhunimeve


Kosovë: Kërkohet drejtësi për viktimat e përdhunimeve gjatë luftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Kosovë: Kërkohet drejtësi për viktimat e përdhunimeve gjatë luftës

Në Kosovë, 18 vjet pas përfundimit të luftës ende mbetet e hapur çështja e përdhunimeve të kryera nga forcat serbe. Në ditën ndërkombëtare për eliminimin e dhunës seksuale në konflikte, u bë thirrje për njohjen sa më të shpejtë të statusit të këtyre viktimave, përkujdesjen ndaj kësaj kategorie dhe që t'i jepet fund heshtjes dhe stigmatizimit të tyre. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca

Kosovë: Kërkohet drejtësi për viktimat e përdhunimeve gjatë luftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG