Lidhje

Shkodra në prag të zgjedhjeve të përgjithshme


Fushata elektorale në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Fushata elektorale në Shkodër

Te dielën me 25 qershor, në Qarkun e Shkodrës do te votohet për të zgjedhur 11 deputetë, të cilët do të përfaqesojnë banorët e ketij qarku në parlamentin e ardhëshëm të Shqipërisë. Ndryshe nga zgjedhjet e mëparshme, që në këtë qark janë karakterizuar nga tencione të forta politike, fushata e tanishme është e qete, me shpalosje të ideve dhe programeve nga ana e kandidateve për deputetë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, bisedoi me disa prej kandidatëve per deputetë dhe perrgatiti kroniken.

Fushata elektorale në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG