Lidhje

Rritet bashkëpunimi mes Kosovës dhe shtetit të Ajovës


Rritet bashkëpunimi mes Kosovës dhe shtetit të Ajovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Në Kosovë, ndodhet për vizitë një delegacion i shtetit amerikan të Iowa-s, në kërkim të rrugëve për forcimin e bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve. Kosova dhe Iowa kanë nënshkruar marrëveshje të ndryshme bashkëpunimi posaçërisht në fushën ushtarake, ku që nga viti 2011 Garda Kombëtare e Iowa-s ka zhvilluar ushtrime dhe trajnime të ndryshme, me qëllim rritjen e kapaciteteve operacionale të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Rritet bashkëpunimi mes Kosovës dhe shtetit të Ajovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG