Lidhje

Objektivat e qeverisë së ardhshme serbe


Objektivat e qeverisë së ardhshme serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Mandatarja për postin e kryeministres në Serbi, Ana Bërnabiç, tha të mërkurën se synimi i qeverisë së ardhshme është integrimi në Bashkimin Evropian dhe një politikë e jashtme e drejtpeshuar që synon marrëdhënie të mira me perëndimin dhe Rusinë e Kinën në lindje.

XS
SM
MD
LG