Lidhje

Hoyt Yee: Politikanët në Shqipëri, Kosovë të zbatojnë reformat


Hoyt Yee: Politikanët në Shqipëri, Kosovë të zbatojnë reformat
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:02 0:00

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit Hoyt Brian Yee thotë se pas zgjedhjeve në Shqipëri, SHBA presin nga qeveria e re të vazhdojë punën me reformat. Zoti Yee bëri thirrje për vazhdimin e bashkëpunimit shumicë-opozitë, në luftën kundër korrupsionit, krimit të organizuar dhe trafikut të narkotikëve.

XS
SM
MD
LG