Lidhje

Shqipëri: ndëshkime minimale për shkeljet e prokurorëve


Shqipëri: ndëshkime minimale për shkeljet e prokurorëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se pavarësisht akuzave për shkelje të ligjit në kryerjen e hetimeve, vetëm dy prokurorë u shkarkuan dhe 14 të tjerë morën masa disiplinore përgjatë tre viteve të fundit. Materiali në vijim është produkt i bashkëpunimit mes VOA dhe rrjetit investigativ BIRN:

XS
SM
MD
LG