Lidhje

Kosovë, vazhdon debati mbi krijimin e institucioneve

  • Leonat Shehu

Në Kosovë, kandidati për kryeministër nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti kritikoi të martën koalicionin fitues për mënyrën se si po përpiqet te sigurojë votat për ngritjen e institucioneve. Ai tha se një qeveri e varur nga Beogradi dhe blerja e votave do të jetë e dëmshme për demokracinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG