Lidhje

Kosovë, vazhdon debati mbi krijimin e institucioneve


Vazhdon debati mbi krijimin e institucioneve në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Në Kosovë, kandidati për kryeministër nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti kritikoi të martën koalicionin fitues për mënyrën se si po përpiqet te sigurojë votat për ngritjen e institucioneve. Ai tha se një qeveri e varur nga Beogradi dhe blerja e votave do të jetë e dëmshme për demokracinë.

Vazhdon debati mbi krijimin e institucioneve në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG