Lidhje

Bllokada në krijimin e institucioneve në Kosovë


Parlamenti i Kosovës shtyu sërish të hënën vazhdimin e seancës konstituive pas bojkotimit që i bëri koalicioni fitues dhe deputetët e pakicave kombëtare. Partitë politike vazhdojnë të akuzojnë njëra tjetrën për bllokim të institucioneve të vendit, kur kanë kaluar më shumë se dy muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve të përgjithshme, Kosova vazhdon të mbetet pa qeveri të re. Partitë politike pritet të takohen sërish të mërkurën në një takim këshillues për të gjetur një zgjidhje për ngërçin e krijuar.

Kosovë, bllokada për krijimin e institucioneve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG