Lidhje

Fillon viti shkollor në Kosovë


Fillon viti shkollor në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Në Kosovë sot filloi viti i ri shkollor për qindra mijëra nxënës, prej tyre rreth 28 mijë që fillojnë mësimin për herë të parë. Viti i ri shkollor filloi mes shqetësimeve të sindikalistëve për gjendjen e mësimdhënësve dhe shqetësimeve të ekspertëve për shkallën e cilësisë së arsimit në Kosovë.

XS
SM
MD
LG