Lidhje

Kosovë, reagime ndaj marrëveshjes për bashkëqeverisje


Në Kosovë, lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike reaguan ashpër ndaj marrëveshjes për qeverisjen, të arritur mbrëmë ndërmjet koalicionit fitues dhe Aleancës Kosova e Re. Ata thanë se një qeveri e tillë nuk do të zgjasë shumë dhe do të jetë nën ndikimin e Beogradit. Arritja e marrëveshjes pritet t'i japë fund bllokimit për formimin e institucioneve gati tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve të përgjithshme të 11 qershorit.

Kosovë, reagimet ndaj marrëveshjes për bashkëqeverisje
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG