Lidhje

SHBA, BE mbeshtesin IAP


SHBA, BE mbeshtesin IAP
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

SHBA dhe BE e vlerësuan sot si mjaft të dobishme për ekonominë e Ballkanit projektin e gazifikimit Adriatiko-Jonian (IAP). Ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu, deklaroi sot se ky projekt do ta çlirojnë Europën Juglindore nga ndikimi i fortë rus për shkak të furnizimeve me gaz.

XS
SM
MD
LG