Lidhje

Kosovë, procesi i integrimit të gjykatave


Kosovë, procesi i integrimit të gjykatave
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Në Kosovë, autoritetet thanë se janë duke bërë përpjekje për të përmbyllur procesin e integrimit në sistemin e Kosovës të gjykatave në veriun me shumicë serbe. Integrimi i gjykatave duhet të përfundojë deri më 17 tetor, datë për të cilën kanë rënë dakord presidentët e Kosovës dhe Serbisë në bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian.

Kosovë, procesi i integrimit të gjykatave
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG