Lidhje

Mbahet "parada e krenarisë" në Kosovë


Mbahet "parada e krenarisë" në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Me moton "në emër të dashurisë" në Prishtinë u mbajt sot parada e parë e krenarisë në mbështetje të të drejtave të komunitetit LGBT. Parada kaloi pa asnjë incident dhe u mbështet nga përfaqësues institucionesh vendase e ndërkombëtare.

XS
SM
MD
LG