Lidhje

Dënim i përjetshëm për Ratko Mladiçin


Dënim i përjetshëm për Ratko Mladiçin
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:24 0:00

Gjykata e Kombeve të Bashkuara për krime lufte në hapësirat e ish Jugosllavisë, e shpalli fajtor dhe e dënoi me burgim të pëjetshëm ish-komandantin e serbëve të Bosnjës, Ratko Mladiç, nën akuzat për gjenocid, krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

XS
SM
MD
LG