Lidhje

Komiteti Shqiptar i Helsinkit për luftën kundër terrorizmit


Komiteti Shqiptar i Helsinkit për luftën kundër terrorizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Komiteti Shqiptar i Helsinkit për luftën kundër terrorizmit

Komiteti Shqiptar i Helsinkit zhvilloi sot në Shkodër takimin "Shoqëria civile kundër ekstremizmit të dhunshëm", ku u theksua nevoja e bashkërendimit të përpjekjeve për parandalimin e rasteve të ektremizmit dhe, në veçanti, terrorizmit.

Drejtoresha ekzekutive e këtij Komiteti, Erida Skëndajt, i tha Zërit të Amerikës se është e rëndësishme të luftohet propaganda që grupet terroriste po zhvillojnë përmes mediave sociale, ndërkohë që ata po humbin territore në zonat e luftimit.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën që po trasmetojmë:

Komiteti Shqiptar i Helsinkit për luftën kundër terrorizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG