Lidhje

Protestat, ndjekje penale për 10 deputetë të opozitës


Protestat, ndjekje penale për 10 deputetë të opozitës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Në Shqipëri ka nisur procedimi në gjendje të lirë për 10 deputetë të opozitës, për shkak të protestave të djeshme brenda dhe jashtë sallës së parlamentit, ndërsa zhvillohej seanca për zgjedhjen e Kryeprokurorit të përkohshëm. Të paktën gjashtë pjesmarrës në protestë janë arrestuar.

XS
SM
MD
LG