Lidhje

Kosovë, 100 ditët e para të qeverisë


Kosovë, 100 ditët e qeverisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Në Kosovë, qeveria e re mbushi njëqind ditë në detyrë, ndërsa ende vazhdon të përballet më sfida të shumta që nga ato të brendshme që kanë të bëjnë me përmbushjen e detyrimeve ndërkombëtare dhe deri te ato të jashtme që kanë të bëjnë me integrimet evropiane. Derisa udhëheqës të institucioneve lavdëruan punën e qeverisë, opozita e kritikoi atë duke e cilësuar më të keqën që nga paslufta.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG