Lidhje

Kosovë, kremtohen Krishtlindjet ortodokse


Krishtlindjet ortodokse u kremtuan edhe në kishat e manastiret e Kosovës, ndërsa liturgjia kryesore është shërbyer në manastirin mesjetar të Graçanicës, afër Prishtinës. Përfaqësuesit më të lartë të Kosovës kanë përgëzuar besimtarët e komunitetit serb duke bërë thirrje për ruajtjen e tolerancës etnike e fetare dhe punë të përbashkët të të gjithë qytetarëve të Kosovës.

Krishlindjet ortodokse në Manastiret e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG