Lidhje

Media Arkivi

BE-ja paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme


BE-ja paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Në Kosovë zyra e Bashkimit Evropian dhe misionet e vendeve anëtare, bën thirrje të premten që të tërhiqet nisma për shfuqizimin e Gjykatës së Posaçme për krime lufte. Në një komunikatë, diplomatët evropianë e cilësuan shqetësues faktin që nisma është ende pezull.

XS
SM
MD
LG