Lidhje

Media Arkivi

Thirrje presidentit maqedonas për injorimin e ligjit për gjuhët


Thirrje presidentit maqedonas për injorimin e ligjit për gjuhët
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Pas miratimit të ligjit për gjuhët në Maqedoni janë shtuar reagimet e ndryshme nga qarqe që vlerësojnë se me avancimin e gjuhës shqipe rrezikohet sistemi unitar i vendit dhe vetë gjuha maqeonase. Partia VMRO-DPMNE po i bën thirrje presidentit të vendit që të mos e dekretojë ligjin e ri

XS
SM
MD
LG