Lidhje

Fishta dhe botimi i veprës së tij


Pas një periudhe të gjatë ndalimi nga regjimi komunist, vepra e shkrimtarit Gjergj Fishta, pas vitit 1991 ka njohur interesim në rritje si nga lexuesit, ashtu dhe studiuesit shqiptarë. Botuesi i veprës së plotë të Fishtës, Frano Kulli, thotë se tashmë është botuar gjithçka nga krijimtaria e Fishtës, ndërkohë që po bëhen përpjekje për mbledhjen dhe botimin e letërkëmbimit të tij.

Fishta dhe botimi i veprës së tij
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:04 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG