Lidhje

Debat mbi shënjimin e kufirit Kosovë-Mali i Zi


Komisioni për punë të Jashtme i parlamentit të Kosovës dërgoi në kryesi projektligjin lidhur me marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi, një proces ky që tashmë i hap rrugë caktimit të seancës për këtë çështje. Por kjo marrëveshje vazhdon të përcillet me ndarje të thella dhe partitë që tashmë e kanë kundërshtuar mënyrën e arritjes së kësaj saj bën thirrje që të mos miratohet rrëzohet.

Debat mbi shënjimin e kufirit Kosovë-Mali i Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG