Lidhje

Ish-Senatori Bob Dole nderohet me Medaljen e Artë të Kongresit


Ish-Senatori Bob Dole nderohet me Medaljen e Artë të Kongresit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Ish Senatori Bob Dole nderohet me Medaljen e Artë të Kongresit "për shërbimin ndaj vendit". Bob Dole ka qënë kandidat republikan për president në vitin 1996 dhe kryetar i shumicës republikane në Senat nga viti 1985 - 1996. Ai është veteran i Luftës së Dytë Botërore.

XS
SM
MD
LG