Lidhje

Gazetat lokale dhe problemet e komunitetit


Në Shqipëri, pas rrëzimit të sistemit komunist, lindën një numer i madh gazetash, pjesa më e madhe e të cilave, gazeta lokale. Për nië periudhë të gjatë ato mbushën tregun e shtypit të shkruar por, me kalimin e kohës, interesimi i publikut për to erdhi duke rënë aq sa sot, vetëm disa prej tyre kanë arritur të mbijetojnë.

Gazetat lokale dhe problemet e komunitetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG