Lidhje

Shqipëri: Opozita kundër kandidatëve për Këshillat e Lartë


Shqipëri: Opozita kundër kandidatëve për Këshillat e Lartë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Në Shqipëri opozita e cilësoi të papranueshëm procesin që çoi në përzgjedhjen e 10 kandidatëve për 5 vende në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe atë të Prokurorisë. PD-ja tha se shumë nga kandidatët nuk përmbushin kriteret ligjore, ose kanë mangësi në nivelin profesional apo integritetin moral.

XS
SM
MD
LG