Lidhje

Detroit, simpozium për Skenderbeun


Detroit, simpozium për Skenderbeun
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00

Diaspora shqiptare e Amerikës përkujtoi dje 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut me një simpozium në zonën e Detroitit të shtetit Miçigan. Kjo ngjarje mblodhi studiues nga Shtetet e Bashkuara, Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe nga arbëreshët e Italisë

XS
SM
MD
LG