Lidhje

Kosovë, lufta kundër përhapjes së ekstremizmit


Lufta kundër përhapjes së ekstremizmit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Në Kosovë, autoritetet vendase thanë se institucionet dhe shoqëria nuk guxojnë t’i mbyllin sytë përballë ekstremistëve që kanë për qëllim shfrytëzimin e fëmijëve për qëllime të tyre. Në një konferencë të organizuar në Prishtinë për rëndësinë e edukimit në parandalimin e ekstremizmit dhe radikalizmit u tha se rreziku i përhapjes së ideologjive të skajshme duhet të luftohet përmes ndërgjegjësimit të shoqërisë dhe mbylljes së llogarive në rrjete sociale që përhapin këtë dukuri.

Lufta kundër përhapjes së ekstremizmit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG