Lidhje

Deputeti i BDI-së Grubi, optimist për zgjidhjen e shpejtë të çështjes së emrit


Deputeti i BDI-së Grubi, optimist për zgjidhjen e shpejtë të çështjes së emrit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Artan Grubi po shpreh optimizëm për zgjidhjen e shpejtë të çështjes së emrit me Greqinë dhe për perspektivën e anëtarësimit të vendit në Bashkimin Evropian. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zoti Grubi kiritikoi VMRO-DPMNE-në për pengesat për ligjin e gjuhëve, ndërsa përsa i takon përçarjeve mes partive shqiptare, bëri thirrje për pragmatizëm në strategjitë politike për rritjen e përfaqësimit në parlament. Me zotin Grubi, i cili ishte në Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në Mëngjesin e Lutjeve dhe takime lidhur me çështjen e emrit, foli kolegia Keida Kostreci:

Deputeti i BDI-së Grubi, optimist për zgjidhjen e shpejtë të çështjes së emrit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG