Lidhje

Filigrani, një zeje në zhdukje në Kosovë


Filigrani, një zeje në zhdukje në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:44 0:00

Prej shekujsh, qyteti i Prizrenit në Kosovën perëndimore ishte i njohur për zbukurimet e filigranit prej ari dhe argjendi. Por, sot kanë mbetur shumë pak zejtarë të filigranit, sepse të rinjtë nuk janë shumë të interesuar që ta trashëgojnë këtë traditë.

XS
SM
MD
LG