Lidhje

Tiranë: Mjedisi dhe lejet për ndërtimin e hidrocentraleve


Tiranë: Mjedisi dhe lejet për ndërtimin e hidrocentraleve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Në Tiranë, janë kthyer polemikat mes partive politike për dëmtimet e mjedisit dhe turizmit nga ndërtimi i hidrocenraleve mbi lumenjtë e vendit. Shkak këtë herë u bë një leje për ndërtim hidrocentrali mbi lumin Osum nga qeveria Rama.

XS
SM
MD
LG