Lidhje

Bugajski, sfidat e Kosovës që nga arritja e pavarësisë 10 vjet më parë


Bugajski, sfidat e Kosovës që nga arritja e pavarësisë 10 vjet më parë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:47 0:00

Janusz Bugajski, ekspert i çështjeve të Ballkanit në Uashington, i ndjek zhvillimet në Kosovë prej gati 30 vjetësh dhe thotë se ndryshimet atje janë të jashtëzakonshme. Ai ka qenë për herë të parë në Prishtinë në vitin 1990

XS
SM
MD
LG