Lidhje

Ditëlindja e Pavarësisë

Pavarësia, e cila më 17 shkurt të vitit 2008 ishte fëmija i parë që lindi në Kosovë pas shpalljes së pavarësisë së vendit, sot festoi ditëlindjen me shokët dhe shoqet e saj të klasës në fshatin Sllovë të komunës së Lipjanit.
Mësuesit e saj sollën një tortë me flamurin e Kosovës dhe dhjetë qirinj, ndërsa shokët dhe shoqet e klasës i uruan ditëlindjen

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG