Lidhje

Kosova dhe pavarësia


Kosova dhe pavarësia
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:21 0:00

Festimet e sotme në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë, në mënyrë të pashmangshme na sjellin në mend përpjekjet e mëdha që çuan deri te kjo ngjarje. Në këto përpjekje, Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tjerë perëndimorë luajtën një rol vendimtar.

XS
SM
MD
LG