Lidhje

Kosova dhe sfidat e ardhshme


Kosova po shënon dhjetë vjetorin e pavarësisë në një periudhë të shtimit të veprimtarive diplomatike dhe debateve për detyrimet e papërmbushura të shtetit të ri kundrejt proceseve integruese. Analistët thonë ndërkaq se vendi ka arsye të festojë këto dhjetë vite pavarësi, por tani ndodhet në një fazë kritike për të ardhmen e saj. ​

Kosova dhe sfidat e ardhshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG