Lidhje

Nismë e re për informimin mbi dosjet e ish-sigurimit komunist


Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit nisi të martën në Shkodër projektin e ri "Edhe muret kanë veshë" për mbledhjen e dëshmive gojore të ish të burgosurve dhe të përndjekurve politikë të regjimit komunist. Drejtoresha e Autoritetit Gerta Sula tha se është e rëndësishme që dokumentet që ndodhen në arkivat e ish sigurimit të plotësohen edhe me dëshmi gojore të personave që vuajtën gjatë rregjimit komunist.

Nismë e re për informimin mbi dosjet e ish-sigurimit komunist
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG