Lidhje

Thellohet zvogëlimi i popullatës në Qarkun e Gjirokastrës


Thellohet zvogëlimi i popullsisë në Qarkun e Gjirokastrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Thellohet zvogëlimi i popullsisë në Qarkun e Gjirokastrës

Në Qarkun e Gjirokastrës problemet e lëvizjeve demografike janë bërë më të mprehta duke ndikuar në rritjen e mplakjes së popullsisë dhe në uljen e numrit të lindjeve. Sipas të dhënave zyrtare vetëm gjatë vitit 2017 nga tre rrethet Gjirokastër, Tepelenë dhe Përmet u larguan rreth 3 mijë banorë. Ndiqni për më shumë korrespondentin tonë Raimond Kola.

Thellohet zvogëlimi i popullsisë në Qarkun e Gjirokastrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG