Lidhje

Kalaja e Prizrenit, simbol i trashëgimisë kulturore të Kosovës


Kalaja e Prizrenit, simbol i trashëgimisë kulturore të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

Kalaja e Prizrenit që njihet si simbol i trashëgimisë kulturore të Kosovës, viteve të fundit i është nënshtruar punimeve të restaurimit dhe konservimit nga Instituti Arkeologjik i Kosovës dhe organizata “Trashëgimia Kulturore pa Kufij”.

XS
SM
MD
LG